پچ پنل فیبر نوری چیست؟

پچ پنل فیبر نوری برای جدا کردن کر های درون یک کابل فیبر نوری استفاده می شود. با استفاده از یکی از این پنل ها فیبر ها می توانند به فیبر های درون کابل دیگر متصل شوند و امکان عبور و اتصال کابل ها از مسیر های مختلف را فراهم می کنند. همچنین پچ پنل محیط امنی برای کار با فیبر های درون آن فراهم می کند.
پچ پنل های فیبر نوری دارای دو نوع اصلی می باشند.
دیواری
رکمونت
پچ پنل دیواری : پچ پنل دیواری می تواند 12 کر مختلف را از یکدیگر جدا کند. اگر کابل فیبر نوری بیش از 12 کر دارد، کر های اضافی می توانند در پچ پنل دوم قرار گیرند یا از پنلی استفاده کنند که برای نگه داری فیبر های بیشتر طراحی شده است. پچ پنل دیواری می تواند برای نگهداری حداکثر 144 کر در یک جا استفاده شود.
پچ پنل rack-mounted : این پچ پنل قابل نصب در رک می باشد. این نوع پچ پنل فیبر ها را افقی نگه می دارد و معمولا کشویی باز می شود. باز شدن کشویی پنل به ما امکان دسترسی آسان به فیبر های درون آن را می دهد. انواع مختلفی از این پچ پنل موجود می باشد که میتوان به پچ پنل 12 پورت سیمپلکس و داپلکس و 24 پورت سیمپلکس و داپلکس اشاره کرد.
ی
پچ پنل ها سازماندهی کر ها را آسان می کنند و علاوه بر راحتی کار با کر های درون سینی پچ پنل، پچ پنل فیبر نوری از کر ها در برابر تمام عوامل محیطی که می توانند به کر ها آسیب برسانند محافظت می کند.
نیاز است کابل فیبر نوری به منظور دسترسی به فیبر های تکی دیگر، در انتها تقسیم شود. این فیبر های جداگانه پورت های مختلف را که هر کدام دارای یک آداپتور فیبر نوری می باشند تغذیه می کنند. این آداپتور ها می توانند برای اتصال فیبر های تکی به دستگاه های دیگر استفاده شوند.
آداپتور های درون پچ پنل های فیبر نوری می توانند به شکل های مختلف باشند. در بیشتر پچ پنل های فیبر نوری تمام آداپتورها از نوع یکسان هستند اما اگر بیش از یک نوع کانکتور فیبر نوری استفاده شده باشد، ممکن است لازم باشد از پچ پنل هایی با آداپتور های هایبرید استفاده شود. این نوع از آداپتورها می توانند برای اتصال انواع مختلف کانکتورها به کابلهای فیبر نوری استفاده شوند.
شما میتوانید با مراجعه به سایت ای آی تی بازار و تماس با کارشناسان ما از موجودی و قیمت روز کالا با خبر شوید.

ups-types

انواع UPS

در این مقاله می خواهیم درباره ups و انواع UPS کمی صحبت کنیم. UPS به معنای منبع تغذیه بدون وقفه بوده که جز جدا نشدنی از سیستم های ایمنی و هشدار دهنده است!

© 2018 eITBazar © تمامی حقوق محفوظ است | شرایط و قوانین | حفظ حریم شخصی

پشتیبانی ای آی تی بازار
پشتیبانی ای آی تی بازار 021-88331415